Děti dětem - literární tvorba našich čtenářů

O MYŠÁČKOVI A JEHO SKLUZAVCE

Byl jednou jeden malý myšáček, jmenoval se Tonda. Byl to neobyčejný myšák. Byl ohromně vynalézavý a každý večer před spaním přemýšlel, co bude druhý den dělat. Jednou takhle večer přemýšlel a napadla ho úžasná věc! Postaví největší skluzavku, kterou kdy myšky viděli. Když se ráno probudil, hned se dal do díla.
Nejprve sehnal velikánskou pevnou kůru, potom k ní připevnil malý žebříček z tenkých klacíčků a větviček, a nakonec položil pod skluzavku mech, aby to při dojezdu moc nebolelo. Jenže po kůře to moc neklouzalo a tak poprosil maminku, aby mu udělala měkké polštářky. A pak už jen zbývalo poprpsit pana šneka o trochu slizu, kterým pak celou velikánskou skluzavku potřel. Při první zkušební jízdě se to Toníkovi tak zalíbilo, že jezdil znova a znova od rána až do večera. Ostatní myšičky se k němu hned přidaly a dováděly s ním.
Ale dejte pozor! Pokud půjdete někdy lesem, loukou,či po poli, dejte pozor, abyste Toníkovu skluzavku nerozšlápli.Ostatním myškám se tak líbyla, že pro ně Tonda udělal další

Pavlína Pacáková